آیا لینک دادن به صفحات سایت باعث تقسیم رنک می شود

سه نوع تفکر در مورد لینک های متنوع موجود در یک صفحه شامل مطلب وجود دارد.

اجازه بدهید رنک صفحه را بر اساس مثال فرضی 100 امتیاز (صرفا جهت روشنتر شدن موضوع) و وجود 10 لینک در صفحه تقسیم بندی کنیم (شامل 9 لینک مختلف و دو لینک مشابه)

صفحه با 2 لینک، 20 امتیاز از رنک صفحه را بدست می آورد.

صفحه 11.11 امتیاز از رنک صفحه را بدست می آورد (یعنی 100 امتیاز تقسیم بر 9) و بر حسب anchor text (فرض کنید دو لینک anchor text های متفاوتی دارند) هر کدام نیمی از حالت نرمال را بدست آورده اند.

صفحه 11.11 امتیاز از رنک صفحه را بدست می آورد و فقط anchor text لینک اول به عنوان معیار رنک استفاده می شود (یعنی لینک دوم نادیده گرفته شود).

پاسخ قطعی در این مورد وجود ندارد (تا جاییکه من اطلاع دارم) بنابراین من به سمت گزینه دوم حرکت می کنم. این امر تاثیر مستقیمی بر سئو سایت داشته و باعث می شود که تلاش خوبی شکل بگیرد و برای هر صفحه فقط یک لینک داخلی در نظر گرفته شود اما این چیزی نیست که من خودم را درگیرش کنم.

شاید مثال را درست درک نکرده باشید، به همین سبب یک توضیح کلی میدهم برای شما دوستان عزیزم :

در هر سایت صفحاتی با رنک بالاتر وجود دارند (حتما می دانید که گوگل برای هر صفحه یک رنک در نظر میگیرد و همه جای سایت رنک ثابتی ندارد) .حال اگر شما در صفحات دارای رنک بیشتر صفحات دیگر را لینک کنید این رنک به ان ها هم می تواند کم کم منتقل شود.

نمونه بارز این اتفاق در زمانی است که سایت شما تازه راه اندازی شده است. همان طور که من در سایر مقالات مربوط به آموزش سئو سایت گفتم و حتما دیده اید که اولین صفحه ای که رنک می گیرد عموما صفحه اصلی است و البته بیشترین رنک در بین صفحات سایت را هم عموما همین صفحه دارد. و این به دلیل این است که بیش از 80% صفحات داخلی سایت به صفحه اصلی لینک داده اند …

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s